Quantcast
Channel: Liege-Bastogne-Liege – Bikemag – Kerékpár magazin: hírek, tesztek, versenyek, interjúk
Viewing all articles
Browse latest Browse all 17

Liege-Baston-Liege: Fuglsang egy hét alatt 3 dobogós helyet szerzett a tavaszi klasszikusokon

0
0
Jakob Fuglsang élete legnagyobb sikerét aratta az idei Liege-Bastogne-Liege-en. Az Amstel Gold Race és a Fleche Wallonne dobogós helyezései után végre felállhatott a dobogó legfelső fokára egy tavaszi klasszikuson.   Az időjárás idén nem fogadta kegyeibe a 105. Liege-Bastogne-Liege indulóit, kellemetlen hűvös, esős idő és megváltozott pálya várta a versenyzőket. Ahogy lenni szokott az éles rajt után azonnal megkezdődtek a próbálkozások, végül egy 8 fős csoport – Julien Bernard (Trek-Segafredo), Tobias Ludvigsson (Groupama-FDJ), Andrea Pasqualon (Wanty-Groupe Gobert), Lilian Calmejane (Total Direct Énergie), Jérémy Maison (Arkéa-Samsic), Kevin Deltombe (Sport Vlaanderen-Balosie), Kenny Molly (Wallonie-Bruxelles) és Mathijs Paasschens (Wallonie-Bruxelles) – tudott ellépni a főmezőnytől. A legnagyobb előnyük 9 perc is volt, de pechükre a Deceuninck-Quick-Step csapata diktálta a tempót hátul, mely hosszútávon a szökés vesztét okozta. A kellemetlen körülményeket és az időjárást a világbajnok, Alejandro Valverde (Movistar) és Dan Martin (UAE Team Emirates) sem bírta, mindketten feladták a versenyt és beszálltak az autóba. Az elmenés megfogása után többen próbálkoztak szökéssel, de túl távol nem engedte őket a főmezőny. Végül kb. 20 km-rel a cél előtt Jakob Fuglsang (Astana) indult meg és csak ketten, Michael Woods (EF Education First) és Davide Formolo (Bora-hansgrohe), tudtak vele tartani, de csak egy ideig, mert hosszútávon egyikük sem bírta az idei Amstel Gold Race 3. és Fleche Wallonne 2. helyezettjével a tempót, aki a maradék távot egyedül tette meg óriási solo győzelmet bemutatva. A második helyet Davide Formolo szerezte meg 27 másodperc hátránnyal, míg harmadikként Maximilian Schachmann (Bora-hansgrohe) gurult át a célvonalon. Ezzel a győzelmével Fuglsang élete első tavaszi klasszikusát nyerte és nem mellesleg egy hét alatt a harmadik dobogós helyezését gyűjtötte be. Eredmények: 1 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 6:37:37 2 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe 0:00:27 3 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:00:57 4 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott 5 Michael Woods (Can) EF Education First 6 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 7 Mikel Landa (Spa) Movistar Team 8 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 0:01:00 9 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida 0:01:05 10 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:01:26 A nőknél óriási győzelmet aratott az időfutam világbajnok, Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott), az utolsó 30 km-t egyedül teljesítette és végül demoralizáló előnnyel, 1 perc 39 másodperccel ért be a második helyezett Floortje Mackaij (Team Sunweb) előtt és 1 perc 43 másodperccel a 3. Demi Vollering (Parkhotel Valkenburg) előtt. Eredmények: 1 Annemiek van Vleuten (Ned) Mitchelton-Scott Women 3:42:10 2 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women 0:01:39 3 Demi Vollering (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:01:43 4 Soraya Paladin (Ita) Ale Cipollini 5 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb Women 6 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM 7 Elizabeth Deignan (GBr) Trek-Segafredo Women 8 Alena Amialiusik (Blr) Canyon-SRAM 9 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek-Segafredo Women 10 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Bigla Pro Cycling Team